Zhubněte - změna je život!

TOP nejhorší věci v hubnutí

29. července 2008 v 19:50 |  Hubnutí
1. SLADKOSTI - je tak strašně těžký se jich zbavit... nejhorší na nich je, že to sou samý rychlý sacharidy, rychle nám stoupne hladinu krevního cukru a za chvíli zas prudce klesne a my opět máme chuť na něco sladkého a obzvláště kalorického. Začarovaný kruh...
2. ALKOHOL - naprosto kalorická bomba, bohužel ne vždy se dá bez ní obejít a na různých kalbičkách je opravdu těžký odporovat kamarádům ;-)
3. NESNÍDAT - tuhle chybu dělá hodně lidí a přitom je tak jednoduchý si ráno zvyknout snídat :) Snídaně je základ dne. Nejvhodnější je asi celozrnné pečivo se sýrem, cottage, lehčím máslem typu Flora light, pak dál ovesné vločky, müsli (nejlépe doma připravované bez zbytečného cukru)
4. PŘEJÍDAT SE VEČER - což se děje většinou, když člověk po celý den jí málo a pak to večer pěkně všechno dožene...
5. NEJÍST VEČER - poslední jídlo v 17h? To zas vymyslel někdo fakt dobrej... :-/ Jakmile se víc jak 3-4h nejí, tak tělo začně hladovět a pak si vše uloží do našich tak obávaných tukových zásob. Takže pokud nechodíte spát se slepicema, tak určitě menší svačinka typu jogurt, ovoce, mléko můžete tak 3-4h před spaním.
6. NEPÍT - velká chyba, hodně tekutin napomáhá jak ke správnému vylučování těch odpadních látek a zároveň to díky tomu pomáhá na celulitidu :) ale hlavně musíme dávat pozor na to, co pijeme... Nejvhodnější je obyčejná neperlivá voda nebo minerální voda, pak ještě čaje a džusy ředěné vodou.
7. SOLENÍ - vůbec neni dobrý všechno moc solit, zadržuje to vodu v těle, což bohužel napomáhá naší milé celulitidě a celkově vyšší množství soli neni pro tělo dobrý. Např. přispívá k vyššímu krevnímu tlaku...
8. NEDOSTATEK POHYBU - bez toho to prostě nejde. Pokud budeme hubnout jen omezením stravy, tak nám bohužel nebudou přibívat svaly, ba možná i mizet... prostě se do toho sportu stejně musíme dostat. A určitě nás to za chvíli i začne bavit, jen si vybrat ten, kterej nás zaujme a budeme se mu věnovat :)
9. STEREOTYP - hlavně nemít pořád stejnej jídelníček, za chvíli by nás to omrzelo a začli bychom pořád lovit nějaké "jiné" jídlo... znáte to :) chce to pestrost :)
10. NEGATIVNÍ MYŠLENKY - neustále myslet na to, že sme to zas pokazili a že takhle se nám to nepodaří a pak znova sníst něco hroznýho a trápit se myšlenkama nám v hubnutí moc nepomůže... zhřešit přeci jednou za čas můžem a nemusíme se tim vůbec trápit :)
11. ČETNOST JÍDLA - jíst 2x denně a pak se trápit hlady... nee... když chceme zdravě tak 5-6x denně :-) Snídaně základ dne, svačiny do 500kJ, oběd pořádnej s přílohou :-), a k večeru nedávat sacharidy, spíše bílkoviny :-)
Váš denní energetický příjem rozdělte do 4 až 5 menších porcí. Nevynechávejte snídani, je to porce energie, kterou tělo potřebuje po ranním probuzení. Poslední jídlo si vezměte do 18:00 hodin nebo nejdéle 4 hodiny před spaním.
Doporučené optimální rozložení příjmu energie během dne:
SnídaněSvačinaObědOdpolední svačinaVečeřeSnack
1000 kJ400 kJ1400 kJ400 kJ1400kJ400 kJ
12. HLTÁNÍ - taky se vyplatí jíst pomalu :) člověk pak teprv cítí, že má dost a né když to zhltnem za 5min a po 15min teprv zjistíme, jak sme stráááášně přežraný... :-D
Jestli vás ještě napadaj další věci sem s nima :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama