Zhubněte - změna je život!

Tae bo

29. července 2008 v 20:55 | http://www.taebopower.com/ |  Sport

Co je vlastně TAE - BO?
postava
Je to velmi účinný sportovní systém, který nejenže redukuje tělesnou hmotnost a zvyšuje svalovou sílu, ale je i úžasným prostředkem, jak rozpoznat, kde jsou Vaše hranice vůle.
TAE-BO používá pohyby odlišných bojových umění a v první řadě je to skupinové cvičení bez komplikované choreografie při hudbě. Dokonce velmi rychlé hudbě. High - Low - Aerobic??? Nic takového!!! TAE BO je rychlejší. Skrze extrémní trénink vytrvalosti, se v relativně krátké době zlepší funkce oběhového systému a schopnosti déle vydržet. Cílená technika vytrénuje vaše trupové (břišní a zádové) svalstvo a tím se stabilizuje Vaši páteř. Ale i ramenní svaly, svaly paží, nohou a hýždí nepřijdou zkrátka. Jednoduše řečeno, je to komplexní systém, který "postaví na nohy" celé tělo. Co vše umí TAE - BO, zjistíte teprve tehdy, když se přijdete podívat a vyzkoušíte si ho. Začnete chtít překonávat sami sebe, a ne Vaší kamarádku či kolegu, kteří cvičí vedle Vás. A o to právě jde! Překonejte sami sebe a přestaňte se s někým srovnávat.
Get the first place by your own.
Jak správně cvičit TAE - BO
postava
Hodina tae-ba je trénink pro všechny věkové či fyzické kategorie. Je jedno, do jaké míry trénink zvládnete. Jste na určité výkonnostní hranici, kterou budete postupně posouvat. Stačí přijít na trénink, najít si místo, připravit si pití, ručník a začít cvičit sám se sebou a pro sebe.
Pokud už dál nemůžete, dáte si pauzu, oddychnete si a znovu se přidáte. Když dosáhnete další hranici svých fyzických možností, dáte si vždy pauzu. Protože nejsme všichni na stejné úrovni, nemůžeme společně odpočívat. Nemá význam se porovnávat, tím by člověk jen trpěl.
Každý má přestávku jen tehdy, když ji potřebuje. Nedá se stavět na tom, kdo je teď lepší či horší, to bychom museli naráz začínat, ale to jsou už závody a my jsme si přišli zacvičit - ne se s někým srovnávat. V tae-bu nejsou soutěže, v tae-bu jste si rovni, všichni dosahujete svoje maximum, a proto je jedno kolik máte roků, nebo jakou máte výdrž. Naučte se využívat trénink sami pro sebe. Trénink tae-ba vám několikrát zlepší vaši kondici, kardiovaskulární systém, ohebnost a pružnost těla, zmenší tukové zásoby, zbaví Vás stresu a je jedno, jak na tom jste a kolik máte let, vždy však začínáte z té Vaší hranice a sami si ji posouváte směrem nahoru. Jeden potřebuje sníst více, aby se najedl a druhý méně, ale oba přišli do jednoho bodu, jsou nasyceni. Potom Vám zůstává už jen radost ze cvičení.
Jaké svaly při TAE - BU posiluji?
postava
Techniky, které používáme v Tae-bo v úrovni Basic, jsou vybrány tak, aby nebyla vynechána žádná důležitá svalová partie. Proč v Tae-bo Basic? Tae-bo, je rozděleno do tří stupňů: Basic, Advanced a Master. U mě se můžete zatím setkat právě s technikami a kombinacemi Tae-bo Basic. Tyto techniky jsou vybrány tak, aby se zpevnilo především hluboké svalstvo kořenových kloubů a svalstvo udržující vzpřímené držení těla.
Velký důraz je kladen na vybudování svalstva hýžďového, které je u většiny populace ochablé. Společně s tréninkem hýžďových svalů pracujeme na stabilním postavení pánve, která ve svém postavení tvoří bazi pro celou páteř a tak postavení páteře pozitivně, nebo negativně ovlivňuje. Dále se intenzivně procvičuje svalstvo trupové s důrazem na stabilizační funkci, tedy souhru břišních svalů se svaly paravertebrálními. Při Tae-bo se vyvarujeme všech rotací,úklonů a předklonů trupu, tak, aby zůstala páteř meziobratlové klouby svým těžiště vždy ve středu těla. Teprve v dalších programech, tedy Advanced a Master, kdy už je předpoklad vybudování silné baze, citu pro správné držení těla a dosažení středního postavení všech kloubů, tedy bez svalových dysbalancí, přicházejí techniky, které jsou zaměřeny na trénink povrchovějších svalových skupin, a těch svalů, které neovlivňují tak zásadně držení těla.
Na tae bo chodím už něco málo přes rok... dokonce jsem byla i tae bo mánii, celý víkend cvičení, to byl teda záhul!!! Je to fakt suprový cvičení, člověk se na něm hrozně vyblbne... já sem ten typ, který nejde aerobic a jeho složitý sestavy a sem spíš na to bojový umění, takže pokud ste na tom stejně, tak tae bo zaručeně zkuste. Na postavu to pomáhá uplně maximálně, ale varuju, že to je fakt záhul. Teď to trošku šidim a nechodim, protože sou takový vedra, že bych asi takovej záhul nezvládla... Ale fakt je to super sport, doporučuju :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama